Szanowni Państwo,

 

Centrum Praw Kobiet w Gdańsku uruchomiło nowy projekt wsparcia dla mieszkanek Gdańska z doświadczeniem przemocy, również takiej, która pojawiła się w wyniku pandemii COVID-19, w tym w szczególności dla kobiety z doświadczeniem migracyjnym, które doświadczyły przemocy w rodzinie lub bliskich związkach, czy innych form przemocy ze względu na płeć (przymuszanie do prostytucji, handel ludźmi, przymuszanie do zawarcia małżeństwa, zgwałcenie itd).

 

W ramach projektu oferujemy:

  • Bezpieczne schronienie dla kobiet i ich dzieci w sytuacjach kryzysowych związanych z przemocą lub takich, w których czują się zagrożone w swoim aktualnym miejscu zamieszkania lub są zmuszone je opuścić.
  • Poradnictwo psychologiczne i prawne dla cudzoziemek, świadczone w języku ukraińskim, rosyjskim, angielskim lub z pomocą tłumacza.
  • Ulotki dotyczące przemocy ze względu na płeć (Gender Based Violence) oraz oferty wsparcia Centrum Praw Kobiet i Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek, tłumaczone na język ukraiński, rosyjski, angielski.

Wszystkie formy wsparcia są bezpłatne.

Projekt jest dofinansowany przez Miasto Gdańsk.

Informacja na stronie internetowej CPK: https://cpk.org.pl/cpk-gdansk-porady-prawne-i-psychologiczne-dla-cudzoziemek-i-migrantek/

W załączniku przesyłam materiał prasowy oraz plakaty i grafiki do internetu w 4 wersjach językowych. Proszę swobodnie przekazywać tę informację do wszystkich potencjalnie zainteresowanych osób.

Materiały można pobrać klikając w linki:

Informacja prasowa – Centrum Praw Kobiet w Gdańsku pomaga grupom szczególnie wrażliwym

 

Jeśli chcieliby Państwo otrzymać wydrukowane materiały (ulotki i plakaty), to proszę o wiadomość, dostarczymy w dane miejsce.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Aleksandra Mosiołek