Komornik w Gimnazjum

Jednym ze sposobów na zmianę stereotypów dotyczących zawodu komornika sądowego jest jak najwcześniejsza edukacja, czyli wyjście naprzeciw dzisiejszym gimnazjalistom, czy licealistom tak, aby wiedzę o pracy komorników zdobywali u źródła i tym samym mogli wyrobić sobie opinię na podstawie własnych przemyśleń, a nie doniesień telewizyjnych, czy internetowych. Młodzi ludzie, będą dzięki temu w przyszłości nie tylko bardziej krytyczni w stosunku do medialnych rewelacji, ale też będą, bardziej odpowiedzialnymi konsumentami i obywatelami.

Właśnie z tego powodu, Izba Komornicza w Gdańsku, wykorzystuje każdą okazję do szerzenia wiedzy z zakresu postępowania egzekucyjnego wśród uczniów i studentów. 16 maja Rzecznik Izby, Robert Damski, spotkał się z uczniami ostatniej klasy gimnazjum w Lipnie (województwo kujawsko – pomorskie), którzy z zainteresowaniem słuchali o meandrach zawodu komornika

Spotkanie trwało niemal całą godzinę lekcyjną i bez wątpienia był to czas efektywnie wykorzystany przez obie strony. Gimnazjaliści poznali bliżej zawód, o którym ich wcześniejsza wiedza była nie tylko niewielka, ale też, jak okazało się później, nieprawdziwa. Część uczniów przyznała, że zupełnie inaczej wyobrażała sobie tę profesję, sytuując komornika gdzieś pomiędzy windykatorem, a policjantem. Ze szczególnym zainteresowaniem spotkały się zwłaszcza te fragmenty, które dotyczyły pracy w terenie oraz spraw, jakie najczęściej prowadzą komornicy. Samo spotkanie zostało ocenione jako bardzo potrzebne i udane. Z kolei Rzecznik miał, rzadką w tej pracy, okazję spokojnie i rzeczowo opowiedzieć, że tak naprawdę Komornik nie zabiera. Komornik oddaje.